WEBINAR Limbajul academic pentru examenele Cambridge si IELTS

Webinarul se va desfasura in doua sesiuni in cadrul carora veti avea posibilitatea sa puneti intrebari, in functie de interesele si obiectivele existente

​ Este necesar sa sustinem un test de limba engleza si sa avem un certificat international?

​ Ce diplome sau certificate lingivistice sunt necesare in procesul de admitere la universitatile din strainatate? Ce termen de valabilitate au aceste diplome si la ce le putem folosi mai tarziu?

Ce examene ar trebui sustinute si cum sa alegem varianta cea mai avantajoasa?

Cat de dificile sunt aceste teste si ce ar trebui sa stim inainte sa ne inscriem la examen?

Care este structura acestor examene si care este pregatirea minima pe care ar trebui s-o avem inainte de a ne inscrie?

Webinar Limbajul academic pentru examenele Cambridge si IELTS - Part. 1

Cand? Vineri, 24 iulie, intre orele 11 si 12 am

Cum? ONLINE

Pe ce platforma? ZOOM

Despre ce vom discuta? In partea 1 veti afla informatii despre tipul de diplome necesare la admitere, cum si mai ales cand ar trebui sa se inceapa pregatirea, pentru a eficientiza si maximiza rezultatele. De asemenea, vom discuta despre tipul de examen potrivit pentru fiecare (computer-based sau paper-based).

Cat dureaza? 1 ora

Prezentator: Liliana Ibraimof, profesor de engleza cu o experienta de peste 25 de ani in predarea limbii engleze din care ultimii 15 ani au fost dedicati examenelor internationale (Cambridge, TOEFL, IELTS, SAT). In colaborare cu EEcentre, Liliana a indrumat sute de candidati catre obtinerea diplomei necesare.

Webinar Limbajul academic pentru examenele Cambridge si IELTS - Part. a 2-a

Cand? Vineri, 31 iulie, intre orele 11 si 12 am

Cum? ONLINE

Pe ce platforma? ZOOM

Despre ce vom discuta?

In partea a 2 a veti afla detaliile tehnice ale examenelor pe care le ati ales. Cum ne inscriem, ce anume e important sa facem inainte de a sustine un examen pe computer, care sunt avantajele si dezavantajele fata de un examen pe hartie.

Cat dureaza? 1 ora

Prezentator: Mihai Vulpescu, administrator de examene internationale din 2009 (experienta in computer-based tests pentru TOEFL, Cambridge si IELTS)

Procesul consta in 3 pasi simpli!

Inscrie-te la webinar folosind formularul de inscriere

Noi iti vom confirma participarea la webinar si ne vom asigura ca primesti datele de logare pe platforma ZOOM

Logheaza-te pe ZOOM la ora 11 in ziua webinarului si discuta cu prezentatorii

Citeste si