UPDATE! Decretarea starii de urgenta si activitatea IntegralEdu

16 mar. 2020 admin 273 views
UPDATE! Decretarea starii de urgenta si activitatea IntegralEdu

Ne dorim sa fim alaturi de voi si avand in vedere raspandirea virusului COVID-19, IntegralEdu ia masuri pentru a asigura in continuare o buna functionare a procesului de consultanta educationala si pentru a pune sanatatea pe primul loc.

 

Ca urmare a decretarii starii de urgenta in Romania, consultantii IntegralEdu vor continua activitatea de acasa, incurajand astfel respectarea normelor si metodelor de protectie si prevenire a COVID-19. Sedintele de consultatie vor fi sustinute in mediul online, prin Skype, asigurandu-va de profesionalism si toata disponibilitatea noastra legata de buna desfasurare a tuturor activitatilor.

Consultantii IntegralEdu sunt disponibili pentru orice informatie sau intrebari atat pe skype cat si prin mail sau telefon.

Pentru a ajuta la informarea populatiei Ministerul Sanatatii a publicat, pe site-ul institutiei, o lista cu 10 sfaturi principale care trebuie urmate de cetatenii romani, pentru a se feri de infectia cu noul coronavirus (Covid-19). Le listam deopotriva si noi pentru a incuraja implementarea acestora.

1. Spalati-va mainile de multe ori

2. Evitati contactul cu persoane care sunt suspecte de infectii respiratorii acute

3. Nu va atingeti ochii, nasul si gura cu mainile

4. Acoperiti-va gura si nasul daca stranutati sau tusiti

5. Nu luati medicamente antivirale si nici antibiotice decat in cazul in care va prescrie medicul

6. Curatati toate suprafetele cu dezinfectanti pe baza de clor sau alcool

7. Utilizati masca de protectie doar in cazul in care suspectati ca sunteti bolnav sau in cazul in care acordati asistenta persoanelor bolnave

8. Produsele „Made in China” sau pachetele primite din China nu sunt periculoase

9. Sunati la 112 daca aveti febra, tusiti sau v-ati intors din China sau zonele in carantina din Europa, de cel putin 14 zile

10. Animalele de companie nu transmit coronavirus

 

Adresele de contact ale consultantilor din birourile IntegralEdu:

 

Bucuresti:

Gabriel Rusu - gabriel@integraledu.ro / 0733069005

Andreea Dumitrescu - ADumitrescu@integraledu.ro / 0737069003

Lucian Bratu - lucian@integraledu.ro / 0737069393

Alexandra Victor - avictor@integraledu.ro / 0737069019

Vlad Tanasoiu - vlad.tanasoiu@integraledu.ro / 0737069027

Catalina Arhire - catalina@integraledu.ro / 0733069079 

George Marchidan - Gmarchidan@integraledu.ro / 0737069017

Diana Luca - dluca@integraledu.ro / 0737069002

Alexandra Ion - a.ion@integraledu.ro / 0737069030

Diana Dobrescu - diana.dobrescu@integraledu.ro / 0737069031

 

Constanta

Larisa Pospai - larisa@integraledu.ro / 0737069006

Andreea Draghici - andreea.draghici@integraledu.ro / 0737069014

Nicoleta Sandu - nsandu@integraledu.ro / 0737069059

Maria Macovei -  mmacovei@integraledu.ro / 0737069012

 

Craiova

Bogdan Dincabdinca@integraledu.ro / 0737069022

Alina Drinceanu - alina@integraledu.ro/ 0737069024

 

Galati

Elena Ostache - eostache@integraledu.ro / 0737069016

Georgiana Stratulat - georgiana@integraledu.ro / 0737069018

Bianca Coropceanu - Bcoropceanu@integraledu.ro/ 0737069025

Florentina Mocanu - florentina@integraledu.ro/ 0737069014

 

Iasi

Diana Moisa - dmoisa@integraledu.ro/ 0737069026

Georgiana Vieru - GVieru@integraledu.ro/ 0737069023

 

Timisoara

Iasmina Stroita - iasmina@integraledu.ro / 0737069004

Maria Balu - oana@integraledu.ro/ 0722550180

16 mar. 2020 admin 273 views