Tara Galilor ofera imprumuturi mai mari pentru programele de masterat

25 mai 2018 admin 492 views
Tara Galilor ofera imprumuturi mai mari pentru programele de masterat

Veste buna! Programele de masterat in Tara Galilor, cu incepere dupa data de 1 august 2018 pot beneficia de un imprumut de pana la 13.000£.

Studentii care vor incepe un program de masterat in Tara Galilor sau isi doresc sa aplice pentru unul, pot aplica pentru un imprumut pentru finantarea studiilor mai consistent fata de cel din anii anteriori. Noul imprumutul este de pana la 13.000£, cu 2.720£ decat valoarea acestuia din anii precedenti. Suma se aplica pentru intregul program de studiu si va fi esalonata in transe egale in functie de numarul de ani de studiu.

Conditii de eligibilitate:

• cetatean european care locuieste in Tara Galilor in prima zi de desfasurare a studiilor;
  • student la o universitate din Tara Galilor;
  • varsta: maxim 60 de ani in ziua inceperii cursurilor;
  • candidatul va urma un program de masterat care cumuleaza numarul de 180 de credite.

Cei care isi doresc sa aplici pentru o universitate din Tara Galilor, pot obtine informatii despre institutii, programe de studii, cazare, taxe, burse etc, discutant cu consultantii IntegralEdu.

25 mai 2018 admin 492 views