Seminarii de informare pentru cls. 9 - 11 - Study Abroad Essentials

25 oct. 2019 Admin 746 views
Seminarii de informare pentru cls. 9 - 11 - Study Abroad Essentials

A aplica la studii in strainatate presupune in general un set de pasi pe care trebuie sa ii stapanesti si sa ii controlezi: exploreaza optiunile, identifica domeniul, evalueaza sansele, respecta termenele limita, pregateste dosarul de admitere, transmite-l catre institutii….apoi asteapta. Daca la partea de asteptare nu te putem ajuta foarte mult, cu siguranta suntem langa tine pentru a ne asigura ca toti ceilalti pasi sunt parcursi corect si riguros. Tocmai de accea ne dorim sa incepem aceste demersuri cat mai curand cu putinta, iar primul pas este informarea.

Seminarul Study Abroad Essentials este dedicat elevilor din clasele 9, 10, 11 si parintilor acestora, care isi doresc sa exploreze variantele de studiu in strainatate. In cadrul acestei intalniri vom discuta despre:

• Destinatii de studiu
  • Alegerea domeniului de studiu
  • Cum poti sa perfectionezi dosarul de admitere
  • Costuri, burse si metode de finantare

Caledar seminar Study Abroad Essentials:

Pentru cei din clasa a 11-a si parintii lor - in fiecare zi de LUNI, ora 18:00 (durata 1h)

28 octombrie | 4 noiembrie | 11 noiembrie | 18 noiembrie | 25 noiembrie | 2 decembrie | 9 decembrie

Pentru cei din clasele a 9-a si a 10-a si parintii lor - in fiecare zi de MIERCURI, ora 10:00 (durata 1h)

30 octombrie | 6 noiembrie | 13 noiembrie | 20 noiembrie | 27 noiembrie | 4 decembrie | 11 decembrie

Pentru cei din clasele 9 – 11, interesati de programe de licenta cu predare in limba germana sau engleza in Germania, Austria si Elvetia - in fiecare zi de JOI, ora 18:00 (durata 1h)

7 noiembrie | 14 noiembrie | 28 noiembrie | 5 decembrie | 12 decembrie | 19 decembrie

Locatie: sediul IntegralEdu Bucuresti, bd. Magheru nr. 41, interfon 01, etaj 1 (harta AICI).

Participarea la acest seminar este gratuita.

Daca si tu iti doresti sa explorezi optiunile de studiu te poti inscrie completand formularul de pe butonul de mai jos (te rugam sa selectezi seminarul de care esti interesat) sau telefonic la colega noastra Alexandra Ion, 0737 069 030.

Alege tipul de seminar potrivit tie si o singura zi in care iti doresti sa vii.

25 oct. 2019 Admin 746 views