Saxion Experience Day

7 nov. 2018 admin 6085 views
Saxion Experience Day

9 domenii de studiu, pe testate, la Saxion University of Applied Science din Olanda

24 noiembrie, 2018, Hotel Novotel, Bucuresti

Participarea este gratuita in limita locurilor disponibile.

Interesat de studii universitare in Olanda si nu stii ce presupun mai exact domeniile de studiu, ce o sa studiezi si ce practica o sa faci acolo, cum sa te pregatesti, la ce sa te astepti, nu esti hotarat asupra universitatii pentru studiile tale universitare de licenta sau master si ce trebuie sa faci sa fii admis cu succes?

Atunci acesta este un eveniment la care trebuie sa participi! Vino sa cunosti profesorii din cadrul Saxion University of Applied Science din Olanda si invata despre cursurile care au loc la universitate!

International Business | International Human Resource Management | International Finance and Accounting | Creative Media and Game Technologies | Computer Sciences, Electrical and Electronic Engineering | Software Engineering | Hotel Management and Tourism Management

ITI VOR FI PROFESORI, PENTRU O ZI:

Jos Poth – Lecturer Hotel Management and Tourism Management
 Remko Wierda – Lecturer International Business and Head of International Academic Affairs
 Robert Slot – Lecturer International Finance and Accounting and Course Director
 Sjoerd Peters – Lecturer International Human Resource Management
 Johannes de Boer – Lecturer, Researcher and Admission Officer Creative Media and Game Technologies
 Rogier Hommels – Lecturer Software Engineering
 Edmund Schaefer – Lecturer Applied Computer Sciences, Electrical and Electronic Engineering

Afla mai multe detalii despre profesorii prezenti la Saxion Experience Day aici.

Si nu in ultimul rand, Lorena Surugiu – alumni Saxion si acum HR Consultant la Accenture, va povesti despre experienta ei studenteasca in Olanda, ce a invatat din internship-urile facute la Madrid, Spania, din teza facuta in Istanbul, Turcia si ne va introduce putin in experienta ei internationala si in directia carierei sale actuale.

Ce vei face pe 24 noiembrie mai exact?

Esti student international pentru o zi si participi la lectii demo!

Daca esti hotarat sa aplici, poti avea intalniri individuale de cate 20 de minute cu lectorii pentru a lamuri anumite neclaritati.

Program cursuri:

09:30- 10:00 Welcome
10:00 - 10:30 General presentation
10:30 - 11:30  Workshop Creative Media and Game Technologies
11:30 - 12:30 Workshop International Finance and Accounting, International Human Resource Managament si International Business
12:30 - 13:30 Workshop Software Engineering, Electronical and Electronic Engineering si Applied Computer Science
13:30 - 14:30 Workshop Tourism Management si Hotel Management
14:30 - 15:30 Discussion with Lorena Surugiu - Accenture HR Consulant

Evenimentul va avea loc la Hotel Novotel - etaj mezanin, salile Lyon si Marseille.

Te rugam sa te inscrii online si sa specifici cursul sau cursurile la care doresti sa participi.

Pe parcursul zilei, lectorii Saxion isi vor aloca diferite intervale de cate 20 min pentru intalniri individuale cu toti cei interesati sa discute mai in profunzime detalii despre programul de studiu de interes, structura lui, despre internship-uri sau perspectivele dupa absolvire sau orice alte detalii de interes pentru fiecare. Programarile se fac direct la consultantii IntegralEdu sau in cadrul evenimentului, in functie de programul predefinit al lectorilor.

Si inca ceva! Toti participantii la Saxion Experience Day primesc un CERTIFICAT DE PARTICIPARE la cursuri, oferit de catre oficialii universitatii.

Stii despre Saxion University of Applied Sciences, da?

Saxion University of Applied Science este una dintre cele mai bune si cele mai mari universitati din Olanda. Universitatea gazduieste peste 27.000 de studenti, de 89 nationalitati diferite, iar peste jumatate dintre programele de studiu sunt in limba engleza. Saxion se bucura si de parteneriate cu alte institutii educationale si companii la nivel mondial, cu care dezvolta joint programmes si faciliteaza programe de internship si angajare. Mai multe detalii AICI.

Prin completarea acestui formular sunteti de acord ca datele dumneavoastra sa fie procesate de catre IntegralEdu si partenerii acestuia in scopul de informare cu privire la educatia in strainatate.

7 nov. 2018 admin 6085 views