Madeleine Popescu

24 aug. 2015 Admin 4652 views
Madeleine Popescu

In toti anii de activitate in cadrul IntegralEdu am stat de vorba cu sute de tineri. In fiecare zi descopar noi idei, dorinte, proiecte ce nu inceteaza sa ma surprinda prin cat de inovatoare sunt. Intalnesc din ce in ce mai des elevi si studenti cu proiecte de viitor sustenabile, provenite de cele mai multe ori dintr-o pasiune sau un hobby in diverse domenii.

Astfel, pentru mine a devenit certitudine ca pasiunea si sustenabilitatea sunt ingrediente cheie pentru o viata profesionala implinita. Practic, tot ajutorul pe care il oferim consta in a ghida elevul sau studentul catre setarea unui obiectiv pe termen lung si descoperirea metodelor prin care obiectivul poate fi atins.

Madeleine este consultant educațional în cadrul biroului Integraledu din București. O puteți contacta la adresa de email mpopescu@integraledu.ro
24 aug. 2015 Admin 4652 views