EduMap Workshops, editia de toamna 2019

7 nov. 2019 admin 3230 views
EduMap Workshops, editia de toamna 2019

Vrei sa studiezi in strainatate sau vrei sa stii cum sa-ti alegi corect studiile viitoare? Atunci hai la EduMap!

In perioada 22 noiembrie – 5 decembrie, EduMap ajunge in 10 orase din Romania, cu evenimente pentru elevii care vor sa stie pasii de urmat pentru un bun start in experienta lor studenteasca si mai departe in viata profesionala. Consultantii IntegralEdu te vor ajuta sa gasesti raspunsul la urmatoarele intrebari:

• Cum imi aleg domeniul de studiu? De la business pana la IT sau jurnalism, afli cum poti alege un domeniu in functie de abilitatile tale, dar si de cerintele actuale de pe piata muncii.

• Cum redactez scrisoarea de motivatie – afli care sunt aspectele principale pe care sa le iei in calcul atunci cand redactezi eseul motivational.

• Procesul de admitere – Ce? Cand? Cum trebuie sa te pregatesti?

• Learning by doing – cum aplici practic informatiile dobandite despre domeniile de studiu si care sunt abilitatile de care ai nevoie in domeniul respectiv. (Prin acest exercitiu practic ne dorim sa ajutam elevii sa contientizeze care sunt atuurile personale pe care le pot evidentia in fata comisiilor de admitere.)

Cand si unde ne vedem:

22.11 – TULCEA - Hotel Esplanada (mezanin), 17:00

25.11 – BRAILA – ProArte – Centrul de Creatie Braila, 17:00

26.11 – SUCEAVA – Colegiul National Petru Rares, 13:00

27.11 – ARAD – Hotel Leon (sala Mare), 17:00

27.11 – BUZAU – Hotel Art (sala de conferinte), 17:00

28.11 – DEVA – Hotel Deva, (Sala 1), 17:00

28.11 – BACAU – Colegiul National Mihai Eminescu, 16:00

28.11 – BRASOV – Brasov Business Park (Sala S. Luchian nr. 1), 17:00

3.12 – PLOIESTI – Hotel Central (sala Beta), 17:00

5.12 – PITESTI – Hotel Ramada (sala Onix) – ora 17:00

Castiga un test de orientare MyCareerChoice! Posteaza o fotografie pe Instagram cu bratara primita in cadrul EduMap (post, nu story), urmareste-ne pe pagina noastra de Instagramda-ne un tag, impreuna cu #IntegralEdu si esti inscris in tombola.
Atentie! Profilul trebuie sa fie Public pentru a fi inscris in concurs. Afla mai multe detalii in Regulament.

Te asteptam alaturi de prieteni si familie! Participarea este GRATUITA, pe baza de inscriere online, completand formularul de mai jos (click pe butonul de inscriere).

Te asteptam cu drag!

7 nov. 2019 admin 3230 views