EduMap Noiembrie 2018

22 oct. 2018 admin 5473 views
EduMap Noiembrie 2018

Atentie elevi din clasele a XI-a si a XII-a!  Urmeaza decizii importante pentru voi, privind studiile si cariera pe care le veti avea mai departe.

Sunteti siguri ca stiti tot ce este de stiut in legatura cu optiunile pe care le aveti dupa terminarea liceului?

IntegralEdu va vine in ajutor! Incepe EduMap!

Intre 5 si 20 noiembrie incepem seria de evenimente EduMap in 15 orase din tara, evenimente la care te asteptam cu drag, pentru a afla care sunt pasii de urmat pentru un bun start in experienta ta ca student si, mai departe, in viata profesionala. Consultantii IntegralEdu te vor ajuta sa gasesti raspunsul la urmatoarele intrebari:

• Cum imi aleg domeniul de studiu? De la business pana la IT sau jurnalism, afla cum poti alege un domeniu in functie de abilitatile tale, dar si de cerintele actuale de pe piata muncii.
  • Cum imi aleg destinatia de studiu? Marea Britanie, Olanda, Danemarca si lista poate continua. Discutam despre diferentele dintre cele mai populare sisteme de studiu, dar si despre posibilitati de finantare si costuri de trai.
  • BONUS: Cum redactez scrisoarea de motivatie? Cheia pentru o admitere de succes sau motivul de respingere a aplicatiei; eseul motivational este unul dintre cele mai importante documente din tot procesul de admitere si pentru asta ti-am pregatit o serie de tips & tricks despre cum ar trebui redactat.
Aplica pe loc cu IntegralEdu! Esti in clasa a XII-a, te-ai hotarat deja sa aplici la universitatile din strainatate si ai dosarul pregatit? Consultantii nostri te ajuta a doua zi, dupa eveniment, sa iti deschizi aplicatiile la universitatile dorite!

Cand, cum, unde ne vedem:

• 5 noiembrie - Timisoara, 18:30 - Ambasada - Plai HUB - Flex Meeting Room
  • 7 noiembrie - Iasi, 18:00 - Hotel Ramada - Sala Napoli
  • 7 noiembrie - Buzau, 18:30 - Hotel Pietroasa - Sala Conferinte
  • 8 noiembrie - Arad, 18:30 - Hotel Leon - Sala Conferinte
  • 9 noiembrie - Ploiesti, 18:30 - Hotel Central - Sala Alfa
  • 12 noiembrie - Constanta, 18:30 - Hotel Oxford - Sala Conferinte
  • 13 noiembrie - Tulcea, 18:30 - Hotel Esplanada - Sala Conferinte Mezanin
  • 14 noiembrie - Galati, 18:30 - Hotel Faleza - Sala Conferinte
  • 14 noiembrie - Suceava, 16:00 - Hotel Continental - Sala Balada
  • 14 noiembrie - Pitesti, 18:30 - Hotel Ramada - Sala Onix
  • 15 noiembrie - Oradea, 18:30 - Hotel Forum Continental - Sala Forum
  • 16 noiembrie - Bacau, 16:00 - Hotel President - Sala Royal
  • 16 noiembrie - Brasov, 18:30 - Hotel Kronwell - Sala P. Kotler
  • 19 noiembrie - Craiova, 18:30 - Hotel Golden House - Sala Conferinte
  • 20 noiembrie - Braila, 18:30 - Hotel Saint Germain - Sala Conferinte

Pe langa prezentarile si consultatiile individuale oferite, in cadrul evenimentului te asteapta multe alte surprize. Vino sa iti ridici de pe acum kit-ul de student si afla cum ai sansa sa castigi o participare gratuita la unul dintre cursurile de dezvoltare personala oferite de trainerii IntegralEdu Training Centre.

Te asteptam alaturi de prieteni si familie. Participarea este GRATUITA.

Te rugam sa iti confirmi prezenta completand formularul de mai jos. Pe curand!

Prin completarea acestui formular sunteti de acord ca datele dumneavoastra sa fie procesate de catre IntegralEdu si partenerii acestuia in scopul de informare cu privire la educatia in strainatate.

22 oct. 2018 admin 5473 views