DUTCH OPEN DAYS

13 sept. 2018 admin 654 views
DUTCH OPEN DAYS

Vrei sa aplici la studii in Olanda? Hai sa vezi cum este sa studiezi acolo!

Vizitam impreuna 5 dintre cele mai renumite universitati olandeze. O sa le vezi campusurile, facilitatile, vei discuta cu tineri care au studiat sau studiaza acolo si cu profesori, despre programul de studiu care te intereseaza, astfel incat sa fii sigur ca iei cea mai buna decizie pentru studiile tale universitare!

Gazdele noastre vor fi:

The Hague University of Applied Sciences - 26 noiembrie

HU Utrecht University of Applied Sciences - 27 noiembrie

Hanze University of Applied Sciences si Minerva Academy - 28 noiembrie

(vezi mai multe detalii despre cele doua universitati)

University of Groningen - 29 noiembrie

(vezi mai multe detalii despre universitate)

Aceasta vizita se adreseaza tinerilor care doresc sa aplice la studii universitare de licenta in Olanda, la una sau mai multe universitati, prin IntegralEdu.

Grupul va fi insotit de un consultant educationali IntegralEdu si un absolvent de studii universitare in Olanda.

Cat costa:

IntegralEdu impreuna cu universitatile sale partenere se ocupa de cazare si mese. Voi trebuie doar sa achitati biletul de avion* (230 – 250 euro) si deplasarile interne (aprox. 80 euro).

Cazarea va fi in apartamente pentru tineri, hosteluri si moteluri, cu sprijinul universitatilor, fara costuri suplimentare din partea participantilor.

*Biletele de avion vor fi achizitionate prin Integral Sunny Holidays, pentru a putea garanta locul in grup, iar pentru aceste date pretul este in jurul sumei de 230-250 euro. Participantii vor trebui sa achite la momentul inscrierii contravaloarea a 80 de euro, cu titlu de avans, pentru rezervarea zborului, cu data limita pentru plata diferentei – 1 noiembrie 2018.

Detalii si inscrieri:

Ana Maria Papp, Manager Dept. Universitati in Strainatate, anamaria@integraledu.ro, 0733.069.004

Deadline inscrieri: 1 noiembrie.

Atentie, locurile sunt limitate! Cu cat te inscrii mai repede, cu atat mai bine.

De ce Olanda pentru studiile tale universitare?

Calitate si inovatie in intreg sistemul educational
Costuri accesibile pentru studii si trai, posibilitati de finantare
Programe interactive, cu aplicabilitate in toate domeniile
Traininguri practice si internship-uri peste tot in lume
Conditii de cazare si trai excelente
    Tehnologii de ultima generatie

Stiai ca?

Educatia in Olanda este printre cele mai presigioase din lume.
Sunt peste 2100 de programe predate in limba engleza.
Universitatile din Olanda stimuleaza spiritul si cunostintele antreprenoriale in intreg procesul educational.

Adolescentii din Olanda sunt printre cei mai fericiti tineri din lume :).

Pentru mai multe informatii despre programele de studiu si despre universitatile din Olanda, discuta cu un consultant educational IntegralEdu, in oricare dintre birourile din Bucuresti, Constanta, Craiova, Galati, Iasi si Timisoara.

13 sept. 2018 admin 654 views