De Montfort University vine la Iasi! Te asteptam la o discutie, pe 5 decembrie!

18 nov. 2019 admin 1235 views
De Montfort University vine la Iasi! Te asteptam la o discutie, pe 5 decembrie!

Esti din Iasi si esti interesat de studii universitare in Marea Britanie?

Atunci nu rata intalnirea cu reprezentantul De Montfort University, pe 5 decembrie!

Michal Siwarga, Regional Manager Europe, la DMU, vine special pentru a se intalni cu aplicantii si interesatii de studii in Marea Britatie, in biroul IntegralEdu din Iasi (Str. Sfantul Lazar, nr. 27, et.1).

Despre ce vom discuta:

• Care sunt avantajele pe care le ofera Marea Britanie in termeni de studii universitare.
  • Care sunt costurile, cu ce ajuta Student Loan, care este procesul de aplicare/deadline-urile.
  • Ce este cel mai important de stiut despre De Montfort University, locatie, costuri de trai, ce joburi part-time poti face, care sunt cele mai renumite programe, cerinte de admitere, etc.

Ce poate nu cunosti deja despre De Montfort University, dar ar trebui sa stii:

• Sunt peste 300 de cursuri de foundation, de licenta si de master, iar printre cele mai populare sunt cele de Art & Design (Fashion Design, Contour Design, Footwear Design, Graphic Design, Animation, Game Art etc.). Absolventii acestor programe lucreaza pentru Beyonce, Lady Gaga si Taylor Swift :D.
  • Laicester, orasul care gazduieste universitatea, este foarte aproape de Birmingham si de Nottingham, iar trenul pana la Londra dureaza doar o ora.
  • Studentii DMU au doar 14 ore de studiu pe saptamana, ca sa poate combina usor studiile cu un job part-time.
  • DMU are distinctia de Aur pentru Teaching Excellence Framework (TEF)

Evenimentul va avea loc joi, 5 decembrie, ora 16:00, la biroul IntegralEdu din Iasi.

Participarea este GRATUITA, te rugam doar sa ne anunti prezenta la Diana Moisa, dmoisa@integraledu.ro / 0737.069.026 sau completand formularul online de mai jos.
(In cazul in care sunt mai multe cereri decat putem gazdui in birou, sa stim sa organizam doua serii de intalniri).

18 nov. 2019 admin 1235 views