Admitere pe loc la universitatile din strainatate

In perioada iulie-august 2020, noi, echipa IntegralEdu, organizam sesiuni de admitere pe loc la universitatile din UK care isi doresc in continuare sa intampine studentii romani, atat in cadrul programelor de bachelor, cat si de masterat.

Iata cateva motive pentru care sa incepi studiul in UK in 2020

• Universitatile din UK ofera burse substantiale studentilor europeni pentru a-si putea continua studiile in cadrul universitatii dorite.

• Doar pentru acest an unversitar vei mai putea beneficia de acordarea imprumuturilor studentesti in ceea ce priveste taxa de scolarizare in UK. Imprumutul vizeaza atat programele de licenta, prin acoperirea taxei de scolarizare anuala (9000-9250 lire sterline/an) dar si programele de masterat unde viitorii studenti pot imprumuta pana la 10.906 lire sterline/program.

• Daca incepi studiul in 2020 nu ai nevoie de viza!

La ce universitati poti aplica?

Ce presupune procesul de inscriere?

Inscrie-te completand formularul aferent universitatii dorite

Pregateste de acasa diploma de Bacalaureat, fisa matricola si certificatul de limba engleza*

Prezinta-te la interviul ONLINE cu reprezentantii universitatii si afla rezultatul pe loc

*In cazul in care este deja disponibil

Despre UNIVERSITATI

University of Hull este o universitate cu ascensiune continua, ce investeste  in permanenta in facilitati si resurse, astfel ca studentii sa-si indeplineasca toate telurile cu privire la viitorul lor. Universitatea acorda o mare importanta atat mediului profesional, cat si cercetarii. In ceea ce priveste cercetarea, aceasta are rezultate remarcabile mai ales in domenii precum: justitie sociala, tehnologie de mediu, istorie maritima, asistenta medicala, programe de vizualizare 3D, nanotehnologie dar si pentru tehnologhia cu cristale lichide – pentru care Departamentul de Chimie a primit Queen’s Award for Technological Achievement. The National Student Survey (SSN) situeaza in mod constant universitatea in top zece universitati moderne din Marea Britanie.

BURSE OFERITE DE UNIVERSITATE

Attainment Scholarship Un premiu nerambursabil in valoare de 1.200 de lire sterline pentru studentii care obtin o medie minima de 7,5 in diploma de bacalaureat.

Merit Scholarship Un premiu nerambursabil in valoare de 2.000 de lire sterline pentru studentii care obtin o medie minima de 8,5 in diploma de bacalaureat.

DEADLINE - 2 august

INTERVIURI

3 august 2020

University of Suffolk este o institutie moderna si unica ce ofera atat programe full time, cat si part time in cadrul celor sapte departamente: Arts and Humanities; Children, Young People and Education; Health Studies; Nursing Studies; Psychology, Sociology and Social Work; Science and Technology and Health; Suffolk Business School. Universitatea ofera o experienta academica personalizata, pastrand ce e mai bun din universitatea britanica traditionala, insa potrivita secolului al 21-lea si pietei de munca actuala.

BURSE OFERITE DE UNIVERSITATE

EU scholarship Universitatea ofera o bursa in valoare de 1500 de lire sterline celor care aplica pentru un program de licenta ce va fi acordata pe timpul anului I si II de studiu. Despre aceasta puteti citi toate detaliile aici.

EU Travel bursary O bursa in valoare de 200 de lire sterline va fi oferita studentilor din Uniunea Europeana pentru a acoperi costurile de calatorie catre Marea Britanie. De asemenea, aceeasi suma va fi oferita pentru a acoperi o calatorie catre casa in apropierea Craciunului. Aici puteti afla conditiile de eligibilitate.

DEADLINE INSCRIERE

6 august 2020

INTERVIU

5-7 august 2020