15' Admission

1 iun. 2016 admin 28243 views
15' Admission

Fii admis pe loc la universitate in strainatate!

Aplica pentru ultimele imprumuturi studentesti si burse pentru anul universitar 2017-2018.

Daca esti absolvent de clasa a XII-a sau tocmai ai terminat studiile universitare, te asteptam la 15’ Admission pentru a aplica pe loc la universitatile din strainatate! Pe langa faptul ca poti sa aplici pe loc la programe de licenta, master sau MBA, vei si primi raspunsul pe loc.

Evenimentul este pentru tine daca ti se potriveste una din urmatoarele:

• Vrei sa fii admis la universitate in strainatate, la un program de Foundation, Top-Up, Licenta, Master sau MBA
  • Ai aplicat la studii in strainatate, dar nu ai indeplinit conditiile de admitere la primele tale optiuni
  • Ai refuzat  toate ofertele primite de la universitatile alese si vrei altceva

Aici poti vedea lista universitatilor  participante la eveniment, cu tipurile de programe oferite, precum si domeniile de studiu la care locurile s-au ocupat. Tot ce trebuie sa faci este sa te inscrii la eveniment, sa pregatesti dosarul de admitere, sa iei examenele intre timp si sa vii sa discuti intr-un interviu de 15 minute cu reprezentantul universitatii la care vrei sa aplici . Vezi aici care sunt documentele de care ai nevoie. Trimiterea documentelor se face pana (cel mai tarziu) 10 iulie, ora 13:00!

15’ Admission este un eveniment gratuit, dedicat elevilor absolventi de clasa a 12-a si studentilor, organizat de IntegralEdu, in cadrul proiectului World Education Fair.

Program 15’ Admission:

Bucuresti: 11 iulie,11:00-18:00

Sheraton Hotel - salile Arizona si Colorado

Timisoara: 12 iulie,13:00-17:00

Hotel Timisoara - sala Roma

Cluj-Napoca: 13 iulie,13:00-17:00

City Plaza Hotel - sala Venezia

Iasi: 14 iulie,13:00-17:00

Congress Hall, Palas Mall - sala Mozart

Universitatile participante

Universitatile participante si orasele in care te poti intalni cu reprezentantii sunt prezentate mai jos. Click pe logo sa afli programele oferite si bursele fiecarei institutii.

Universitate

Oras

Cluj-Napoca si Iasi

Timisoara

Universitate

Oras

Iasi

Bucuresti, Timisoara
Cluj-Napoca si Iasi

Bucuresti, Cluj-Napoca
Iasi

Timisoara si Cluj-Napoca

Formular de inregistrare:

Deoarece locurile sunt limitate la acest eveniment, te rugam sa te inregistrezi in avans. Completeaza formularul de mai jos si un consultant IntegralEdu te va contacta pentru urmatorii pasi.

Prin completarea acestui formular sunteti de acord ca datele dumneavoastra sa fie procesate de catre IntegralEdu si partenerii acestuia in scopul de informare cu privire la educatia in strainatate.

Evenimentul va fi organizat sub forma de interviuri, unde fiecare candidat va avea la dispozitie 15 minute pentru a discuta cu fiecare universitate la care doreste sa aplice, programarea interviurilor fiind facuta in prealabil si anuntata fiecarui participant cu 3 zile inainte de eveniment. Cei care nu pot ajunge intr-unul dintre cele 4 orase, pot sustine aceste interviuri prin Skype.
Cei care au nevoie de sprijin in alegerea universitatii sau a programului de studiu sau care doresc sa se pregateasca in prealabil, ne pot contacta si ii vom ajuta cu placere in acest demers. Fie ca este vorba de cum va trebui sa va prezentati la interviu sau ce intrebari sa puneti, noi va stam la dispozitie pentru a va oferi toate informatiile necesare.

Date de contact:

• Bucuresti si Cluj-Napoca: Catalina Arhire - cspahiu@integraledu.ro
  • Timisoara: Cassiana Rusu - cassiana@integraledu.ro
  • Iasi: Diana Moisa - dmoisa@integraledu.ro

Participarea la eveniment, precum si serviciile de consultanta educationala oferite de IntegralEdu sunt GRATUITE!

1 iun. 2016 admin 28243 views