20160420_HU_CommenComponents_Uithof_035-Web formaat 1024 px.jpg logo square.png

HU University of Applied Sciences Utrecht

Tara: Olanda

Limba de predare: engleza, olandeza

Ani de studiu:

Bachelor: 4
Master: 1

Inceput an: septembrie

Burse: Nu

Campusuri:

Utrecht

Aeroporturi:

Amsterdam

Utrecht imbina perfect o istorie bogata cu un prezent dinamic. Orasul se afla in inima Olandei, la 30 de minute distanta de Amsterdam si este al patrulea ca marime, avand 280 000 de locuitori. Avand 30 000 de studenti, universitatea este una dintre cele mai mari institutii de invatamant. Absolvirea acesteia este premiza unei realizari rapide sau a continuarii studiilor in cadrul programelor de master in orice universitate. Principalele domenii de studiu sunt: Economie si Management, Tehnologie si Stiintele Naturii, Comunicatii si Jurnalism, Invatamant, Sanatate, Drept etc. Universitatea mentine legaturi stranse cu numeroase institutii de invatamant din multe tari. Un lucru tipic pentru programele internationale este ca studiile se bazeaza pe imbinarea teoriei cu partea practica. Studiul se desfasoara in grupuri mici de studenti si se acorda atentie pentru fiecare student in mod individual. Programul include un semestru in strainatate pentru dobandirea unei experiente internationale, dar si un stagiu de specialitate inclus in programul de studiu.

Cazare

300-500 €

Programe de studiu vezi tot »

• Creative Business