HZ University of Applied Sciences.jpg HZ University of Applied Sciences logo.jpg

HZ University of Applied Sciences

Tara: Olanda

Limba de predare: engleza

Ani de studiu:

Bachelor: 4

Inceput an: septembrie

Burse: Nu

Campusuri:

Vlissingen

Aeroporturi:

Brussel
Eidhoven

Universitatea este impartita in sapte Academii specializate in Business Administration, Tehnologie, Turism, Inginerie, Chimie si Logistica si are o orientare profesionala. Procesul de studiu se desfasoara in grupuri mici si profesorii au o experienta bogata. Cei mai multi dintre profesori sunt oameni de afaceri cu o experienta reala in industrie. Astfel, elevii au posibilitatea de a obtine o idee clara despre multe probleme si decizii cu care se pot confrunta in viitor. Un alt lucru care impresioneaza este preocuparea pentru mediul inconjurator. HZ are o varietate de initiative si programe pentru a utiliza mai putine resurse si a reduce poluarea. Toate cladirile universitare sunt modern echipate si la dispozitia studentilor sunt mai mult de 600 de calculatoare. Locurile de cazare, asa cum se obisnuieste in Olanda, sunt oferite prin intermediul unei agentii, care se ocupa de studentii internationali. Universitatea are parteneriate cu universitatile de frunte din China in domeniul administrarii apelor si ecologiei, scopul fiind schimbul de experienta, dar si de studenti si cadre universitare.

Cazare

Programe de studiu vezi tot »

Programe universitare:

Master:
Vârstă - min. 18 ani
TOEFL 80 / IELTS 6.0 / CAE
Studierea unei specializări similare în prezent

Photo Gallery

HZ University of Applied Sciences.jpg gebouw-atrium (001).jpg gebouw-bookshop (002).jpg gebouw-buiten (001).jpg

Video Gallery