Carinthia University of Applied Science.jpg Carinthia University of Applied Science logo.jpg

Carinthia University of Applied Science

Tara: Austria

Limba de predare: engleza, germana

Ani de studiu:

Bachelor: 3
Master: 2

Inceput an: octombrie

Burse: Nu

Campusuri:

Villach
Spittal
Klagenfurt
Feldkirchen

Aeroporturi:

Viena
München
Ljubljana

Infiintata in 1995, Carinthia University of Applied Science (CUAS) a inceput cu doar doua programe si 70 de studenti. In prezent, in cele cinci filiale sunt oferite peste 40 de specializari in limba germana si limba engleza, avand peste 2.000 de studenti full-time si part-time. Cu cei 2000 de absolventi universitatea si-a adjudecat deja un loc in mediul academic. Programele oferite sunt in domeniul ingineriei, arhitecturii, managementului, sanatatii si stiintelor sociale. Pe langa abordarea inovatoare de predare, universitatea ofera multe activitati practice. O parte dintre lectorii invitati sunt persoane care detin functii cheie in domeniul afacerilor. Carinthia University este prima institutie cu orientare profesionala din Austria, care ofera studentilor sai o baza de date pentru iPhone. Prin aceasta ei pot pastra programul de studiu in iPhone-ul lor sau pot afla unde se afla cea mai apropiata cafenea sau unde pot obtine reduceri pentru studenti.

Programe de studiu vezi tot »

Studii de licenta si programe de master in domeniile:

• Arhitectura si Inginerie Civila
  • Inginerie si IT
  • Stiinte medicale si Asistenta sociala
  • Management (cu studii de licenta in Management Cultural)

Galerie media vezi tot »

Studii de licenta si programe de master in domeniile:

• Arhitectura si Inginerie Civila
  • Inginerie si IT
  • Stiinte medicale si Asistenta sociala
  • Management (cu studii de licenta in Management Cultural)

Bachelor:
Diploma de Bacalaureat
Fisa Matricola
Recomandari de la doi profesori
Cunoştinţe de limba germană - nivel B2 pt. programe în limba germană

Master:
Diploma de licenţă
Cunoştinţe de limba engleză - IELTS 6.0, (min 5.5/comp.), TOEFL 92 (min 23 /comp. ) CPE-C, CAE-B
Cunoştinţe de limba germană - nivel B2 pt. programe în limba germană
Diploma de Bacalaureat si fisa matricola cu notele cuprinse intre clasele 9 - 12

Pe semestru se percepe taxa pentru National Student Union (momentan € 18.70) si taxa de scolarizare (momentan € 363,36).

Burse

Photo Gallery