AMSTERDAM University of Applied Sciences International Business School.jpg amsib_logo_kleur_websmall.png

Amsterdam UAS, Amsterdam School of International Business

Tara: Olanda

Limba de predare: engleza

Ani de studiu:

Bachelor: 4

Inceput an: septembrie, februarie

Burse: Nu

Campusuri:

Amsterdam

Aeroporturi:

Amsterdam

Să presupunem că tocmai ai incheiat un schimb de experienţă de şase luni in Mexico City, ai participat la un internship într-o fabrică din Shanghai şi ţi-ai terminat lucrarea de licenţă la un constructor de yacht-uri în Italia. Ai cunoştinţe specializate într-un anumit sector, ţi-ai deschis propria afacere şi ai lucrat cu oameni din întreaga lume. Ai învăţat cum să depaşeşti diferenţele culturale şi să faci lucrurile să se întâmple. Cu toate că abia îţi începi cariera, ai deja numeroase contacte la nivel internaţional, dar şi informaţii şi experienţă. Eşti gata să dai startul unei cariere internaţionale sau să iţi continui programul de master în administrarea afacerilor. După patru ani, ţi-ai atins obiectivul de a încheia programul de Studii in Afaceri Internaţionale şi de a obţine diploma de licenţă în Administrarea Afacerilor. Aşa sună visul tau? Dacă iţi doreşti să dai tot ce poţi, vorbeşti engleza la perfecţie, ai flexibilitatea necesară pentru a te adapta oricarui mediu în care lucrezi, ai o mare deschidere culturală şi te pricepi la oameni la fel de bine ca la cifre, atunci Amsterdam School of International Business (AMSIB) iţi poate transforma visul in realitate printr-unul din cele patru programe de licenţa cu durata de patru ani.

Cazare

800-900 €

Programe de studiu vezi tot »

Programe universitare:
International Business and Management Studies